Evo naše proljetne slovkaste  subote u našoj Knjižnici!

Kako se obilježava Dan narcisa opet su nam cure ritmičarke gosti na obilježavanju, ali smo ih sreli i pozdravili na Trgu.

No, krenimo redom.

Sastale se naše jake muške snage koje su mogle danas doći Napravili smo "ratni" plan. Kako i Martin i teta slave rođendan, dogovorili smo se da njegovo čašćenje sačuvamo za travanj te da prvo krenemo danas s radom pa potom igra i čašćenje.

Bartol nam je pročitao slikopjesmu Skriveni Uskrs . Riječ je o zeki koji skriva pisanice po travi i među cvjetovima kako bi ih djeca tražila i veselila se.

Nakon pročitanog  teksta pitanjima smo utvrđivali što smo razumjeli i što smo upamtili.

Potom smo se nadovezali prigodim radnim listićem: Bojam i brojim. Veseli i bogati proljetni motivi slike sa zekanima, osim bojanja na dnu se tražilo da izdvojimo koliko ima  - zečeva, cvjetića, mašnica itd.

Bilo je tu i zagonetki....za neke nas je trebalo navoditi...npr.

Dopadljivi

Dopadljive boje žive, mom se licu mnogi dive. Kukci, pčele moj su svijet, sad već znate ja sam _ _ _ _ _.

Malo smo ponavljali za tetom riječi od tri glasa, i obuhvatili cijelu abecedu.

Zatim smo pregledali knjige i bračke u igraonici naše Knjižnice i neke termine retro iz danskog Monopolyja.

Za domaći rad smo si ponijeli Uskrsnu košaricu na bojanje.

Onda smo se uputili na Trg, pozdravili naše prijatelje i mi se kao i oni počastili sladoledom.

Jeli smo polako (ipak je tek ožujak, a i počeo je puhati jači vjetar). Teta nas je uvukla u igru analize i sinteze. Ona kaže kamen i pita od kojih glasova se sastoji riječ, a mi: K A M E N.

To je analiza. A onda teta kaže: K O R N E T i pita što sam rekla? A mi: kornet! To je sinteza.

Vrijeme nam je proletjelo, pa ipak,  čak smo stigli i na pet minuta obići drago obližnje  malo igralište.

Teta Megi nas je veselo opet dočekala u Knjižnici, uzeli smo svoje stvari i malo još tamo zujali do sljedećeg dragog druženja u travnju!