Zdenka Čavić književnica je i grafička dizajnerica iz Koprivnice. Članica je Društva hrvatskih književnika, Društva hrvatskih književnika Herceg-Bosne, Varaždinskog književnog društva, Hrvatskog sabora kulture, Matice hrvatske, Udruge za promicanje kulture KVAKA i KUD-a Podravka.

Piše na hrvatskom standardu i kajkavskom narječju. Objavila je do sad četiri zbirke poezije: "Kaj vu meni" (2015. g.), "Dotaknuti srcem" (2016. g.), "Cipele od senja" (2018. g.), "Zaprpreni kaj" (2019. g.), knjigu kratkih priča "Niska crnih bisera" (2020. g.), roman za mlade "Pročitaj poruku" (2021. g.), te knjigu eseja "Most preko želja" (2022. g.).

Njezina nova zbirka satirične poezije "Vok je pojel Crvenkapo", pisana na kajkavskom narječju, objavljena je u studenom 2023 godine.

U pogovoru najnovije zbirke, Branka Jakupec za poeziju autorice napisala je: "Iščitavajući Zdenkinu poeziju uopće, navikli smo na jednu toplu, nježnu, tankoćutnu, emotivnu, lucidnu, dobrohotnu spisateljicu koja izuzetno dobro barata stihom, riječju, rečenicom, iskazujući pri tom veliko bogatstvo i širinu jezičnog izražavanja, a sad se pred nama otvara jedna nova i drugačija Zdenka. To je ona koja zna čvrsto 'stajati na nogama', ona koja kritički promatra svijet, život, ljude, čovjeka (...)"

Zbirka će biti predstavljena uz moderiranje prof. Nataše Sedlar.