Od 19. do 27. siječnja u organizaciji Gradske knjižnice i čitaonice „Mladen Kerstenr“ održat će se kulturna manifestacija „9. dani Bože Hlasteca“. Tim povodom smo na samoborskom gradskom groblju položili cvijeće na grob ovog poznatog ludbreškog kajkavskog pjesnika.

Središnji je događaj ove kulturne manifestacije kojom se  ludbrežani prisjećaju Hlastecova pjesničkog djela i odaju mu zasluženo priznanje „7. recital kajkavske poezije Božo Hlastec“ koji će se održati u subotu 27. siječnja s početkom u 18:00 sati.

Uz auorsko čitanje 16 odabranih pjesama koje će biti objavljene u sljedećem izdanju zbornika recitala, proglasit će se dobitnici nagrada Brončani, Srebrni i Zlatni kaj. Autor pobjedničke pjesme dobit će i novčanu nagradu u iznosu od 130 Eura.

Stihove Bože Hlasteca čut ćemo u interpretaciji Ksenije Mihin, Snježane Hranić i Brankice Kovaček. Glazbena gošća je varaždinska glazbenica Neda Njegač. Program će viditi Nataša Sedlar.