Čitanjem priča na glas Gradska knjižnica i čitaonica „Mladen Kerstner“ pridružila se programu obilježavanja jubileja 10-te obljentice nacionalne kampanje „Čitaj mi“. Na Odjelu za djecu Gradske knjižnice kratku priču iz slikovnice „Bubamara Klara“ mališanima  iz skupine „Krijesnice“ Dječjeg vrtića  „Radost“ Ludbreg pročitala je njihova teta Ksenija Lukač.

Tom prigodom teta Ksenija Lukač, odgajateljica  naglašava važnost čitanja od najranije dobi. Uopće ne treba raspraljati o važnosti čitanja, čitati treba djeci što prije. Neki autori čak navode da djeca raspoznaju majčin glas još u trbuhu. Čim djeca mogu samostalno sjediti i barem malo pažnje imati, otvoriti jednu slikovnicu nejveće je bogatstvo što djetetu možemo dati, rekla je teta Ksenija Lukač.

Oni su nam česti i dragi gosti. Kad dođu pregledaju nove naslove slikovnica i sa sobom ponesu ono što će im tete čitati u vrtiću. Veseli i zadovoljni ostišli su iz knjižnice  i najavili na svoj skori dolazak već sljedećeg tjedna.