Poetskim performansom  Reci mi riječ i napisat ću ti pjesmu Gradska knjižnica i čitaonica „Mladen Kerstner“ u subotu 15.  listopada počinje programske aktivnosti obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige.

Pod motom „Misli na sebe, čitaj“ ovogodišnji Mjesec knjige posvećen je mladima, generaciji K čime se podsjeća na postojeće podjele generacija (generacija Y, generacija Z…), a stavlja naglasak na dva ključna pojma – knjigu i knjižnicu. Tom temom želi se skrenuti pozornost na prilagodbu knjižnica potrebama novih generacija, ali i ukazati na specifična obilježja današnjih mladih – mobitel u ruci, ekološka osviještenost, kao i osamljenost i zabrinutost – te istaknuti kako im knjižnica odnosno knjiga može pomoći.

Upravo zbog tehnologije koja ljude otuđuje jedne od drugih, poetskim performansom pjesnik Matko Abramić će pokazati ono što tehnologija ne može, na poticaj posjetitelja na svome starom pisaćem stroju napisat će pjesmu.

Poetski performans počet će u 10 sati na ludbreškoj Gradskoj tržnici.